Spoveď grafomana

Autor: Vladimír Belica | 15.7.2006 o 11:12 | Karma článku: 4,59 | Prečítané:  1189x

Mám veľmi rád svoje meno a priezvisko.Meno vyjadruje moc, inteligenciu, vzdelanie, duchaplnosť( a duchaprítomnosť !) , úspech u žien a v spoločenskom živote.

Dáva cítiť vnútornú silu spojenú s krásnym telom, pevným charakterom, úžasným nadhľadom ,mimoriadnymi schopnostiam k zvládnutiu cudzích jazykov, vyjadruje empatiu , asertivitu, synergiu, energiu a nonkorformizmus ..a mimoriadne vlohy slúžiť každej vláde , keby o to prejavila minimálny záujem.

Moje priezvisko je slovenská báseň, rodoľubstvo , buditeľstvo a vlastenectvo derúce sa napovrh z každého písmena.

Štúr by sa vzdal troch rokov zo svojho krátkeho života za také slovanské priezvisko a Fico by nepotreboval kumpánov do vlády, lebo s priezviskom Belica by zobral všetkých voličov Slotovi.
Najradšej  však mám, keď vidím svoje meno a priezvisko napísané čierne na bielom pod nejakým textom, ktorý už len preto dáva tušiť, že je veľmi dôležitý a významný.

Cítim sa vtedy ako spisovateľ, ako svedomie národa a ovládne ma taký obrovský pocit zodpovednosti, že skoro prestávam dýchať a každú chvíľu očakávam sebaobetujucesašlaktrafenie.
Bože, ako ja teraz chápem Hellera, Tolstoja,  Steinbecka a Gašparoviča s Dzurindom.
Človek, ktorý je obdarený takými schopnostiam nesmie poľaviť v svojom usilií odovzdať národu poslanie a, buďme si úprimní, viesť ho.

Toto vedomie, toto sebapoznanie nedovoľuje mi spať, jesť ani vykonávať iné obyčajne činnosti .Musím sa ponáhľať ..a  písať, aby Slovaci pochopili (zatiaľ sa nezaoberám myšlienkou čo ) a vďaka mne postúpili ďalej, vyššie, hlbšie a možno aj širšie..

V týchto súvislostiach musím vopred upozorniť kompetentných , aby so mnou nerátali do žiadnej významnej funkcie: SIS, FIS a Europarlament prenechávam tým, ktorí nevedia národu ponúknuť zlate perly poznania z môjho pera a predtým z hlavy plynúce ( lepšie bude prúdiace ?).
Nechystajte taktiež pre mňa členstva v predsedníctvách a dozorných radách -ja písať musím..

Tak teda bye.
Bye  preto , lebo musím byť IN.
Predtým som vždy hovoril:  ahojte...
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Píše Ivan Mikloš

Rusko a my - naozaj sme nepoučiteľní?

Čo by sme mali vedieť o Putinovom režime.


Už ste čítali?